Türkiye’de Yeni Tenis Kortları Yapılıyor!

Türkiye’de Yeni Tenis Kortları Yapılıyor!

Türkiye’nin özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde son günlerde tenis kortlarının sayısında ciddi oranda artış gözlemleniyor. Bir tenis kortu, bir ana çim alandan ve bir çevre ayırma çizgisinden oluşan bir spor sahasıdır. Birçok ülkede popüler bir spordur ve özellikle ülke kulüplerinde yaygındır. Çoğu spor, oyunu oynamak için belirli bir alanın inşa edilmesini gerektirir. Bir tenis kortu farklı değildir; düzgün çalışması için planlama, inşaat ve düzenli bakım gerektirir. Bakanlıklar günümüzde bu etmenler ışığında sizlere en iyi şekilde tenis kortu yapımı hizmetleri sunmayı başarıyor. Kortların yapılışı günümüzde Cumhurbaşkanlığı ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen bir süreçtir.

Birçok Şehir Ön Planda!

Antalya başta olmak üzere İstanbul, Bursa, Adana, Mersin, İzmir, Tekirdağ, Çanakkale, Bolu gibi bölgelere yeni kortlar yapılıyor. Kortlarında yapımında belediyeler birinci sınıf malzeme kalitesi kullanmayı ihmal etmiyorlar. Türkiye’deki kişilerin son günlerde tenise ilgi duymaları kort sayılarının artışında günümüzde etkili olan faktörlerden biri konumunda bulunuyor.

Tenis kortunun her iki ucunda tanımlanmış bir taban çizgisi ve çizgiler olmalıdır. Taban çizgisi, bir oyuncu topa vurduğunda topun yere çarpacağı çizgidir. Sınır çizgileri, sahayı oyuncular için bölgelere ve hakemin oyun sırasında seslenebileceği alanlara böler. Topun her yöne eşit şekilde hareket etmesini sağlamak için sahanın yüzeyi pürüzsüz olmalıdır. Ayrıca oyuncular için düzensiz oyun koşullarını önlemek için düz olması gerekir.

Tenis kortlarının oynanabilmesi için önceden hazırlık yapılması gerekir. Oyun yüzeyi kayalardan, molozlardan ve gereksiz malzemelerden arındırılmış olmalıdır. Yüzeyin, oyuncuların darbelerine dayanacak kadar sağlam olmasını sağlamak için kazıklı temel malzemesi gereklidir. Oyuncular ayrıca oynamadan önce pratik yaparken yüzeye kendileri zarar vermemelidir. Yüzeye zarar vermemek için, sadece yüzey hazır olduğunda antrenman yapmalıdırlar. bahis

Bir cevap yazın