Fön Makinesi Fiyatları ve Markaları

En İyi Fön Makinesi Fiyat Sıralamaları

En iyi fön makineleri tabii ki profesyonel amaçla üretilmiş olan fön makineleridir. Fakat bu profesyonel makineler ve fön makinesi fiyatları konusunda toplumdaki her kullanıcılar çok bilgili değiller.
Bu yazı da size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma için kullanılan en iyi fön makinelerinden bahsedeceğiz.
En iyi fön makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve fön makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Fön Makinesi Önerisi

Fön makinesi seçiminde rehber olacak bilgiler vermeye başlamadan önce zamanı kısıtlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel fön makineleri önerileri yapmak istedik.
Bu liste memnuniyet oranı yüksek markalar arasından fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi fön makinesi almak isteyen, saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları ürünlerdir.

En İyi 3 Fön Makinesi

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü fön makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel fön makinesi olduğu için listemizin ilk sırasında. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken fön makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel fön makinesi mimarisinde bir çığır açıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    İtalyan fön makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel fön makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makinesi Nasıl Anlaşılır?

Profesyonel fön makineleri her türden ürünlerin satıldığı pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal edilenbir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise vakit kaybedip yoğun araştırmalar aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesinin piyasadaki güncel fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Fön Makinesi Fiyatları 2021

Profesyonel fön makinesi alırken fiyat araştırması yapmak da bir derece rehberlik yapabilir. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara ulaşan fön makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı fön makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

Fön Makinesi Markaları

Basit düzeyde işlem yaparak sadece saçlarınızı kurutmak istiyorsanız bununla beraber saçlarınız kısa ise basit fön makineleri sizin kullanımınız için üretilmiş demektir.
Eğer  saçlarınız kısaysa ,kolay kuruyan saç tipine sahipseniz sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.

Durum tam tersi ise profesyonel anlamda kullanım imkanı olan fön makinelerine ihtiyacınız var demektir. kendinizde hatta saçınızda ufak bir değerlendirme yaptıktan sonra eğer profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel fön makinesi markalarını tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

Kuaför Tip Fön Makineleri Kaç Watt Olmalı?

Kuaförler profesyonel anlamda çalıştıkları için en iyi fön makinesi kullanımına da yine onlar sahiptir.  Piyasada motor gücüyle çok akılda kalan 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000’dir.
Bir çok makine kullanıcıları yanıltmak için model numarasıyla ürün motor gücünü yansıtıyor gibi görünüp yanlış algılamaya sebep oluyorlar.
Kuaför tipi fön makineleri kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı için özel olarak üretilmiş profesyonel fön makineleridir.
Kuaför tipi fön makineleri uzun uzun işlem gerektiren durumlar için profesyonel şekilde çalışma sistemi vardır ama daha basit olan cihazlarda durum böyle değildir tam aksine ısındığı zaman kendini dinlenme moduna alma gibi bir durumu söz konusudur.
Kuaförlerde mutfak ya da diğer alanlarda kullanılan markaların fön makinelerini asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler yalnızca profesyonel ürünleri tercih ederler. Bu yazımızda daha önce verilmiş bilgilerin daha da fazlasıyla sizlere rehber olmaya çalıştık.

Fön Makinesi Yorumları

Fön makinesi alırken sıradan ya da her ağızdan çıkmış yorumları dikkate almamanızda fayda var. İnsanlar sadece kendi kullandığı birkaç marka model üzerinden sınırlı bilgilerle yorum yapmış oluyor.
Çevreden edinilen yorumların bundan dolayı çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü daha kullanmadığı birçok marka varken  bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size fön makinesi sektöründe önde gelen markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi fön makinesine daha kısa ve güvenilir yoldan ulaşmanız için yardımcı olmaya çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.