Okula dönüyoruz, nelere ihtiyacımız var?

Galeri / Teknoloji

Okula dönüyoruz, nelere ihtiyacımız var?

Okullar açıldı, peki hediye olarak neler alınmalı? Okula dönüyoruz, nelere ihtiyacımız var? Tatil dönemi sona erdi ve uzun bir eğitim yılının daha başındayız. Tabi okula dönen milyonlarca öğrenciyi uzun bir eğitim dönemi daha bekliyor. Okula yeni başlayan öğrenciler bu heyecanı sonuna kadar yaşayacakken, geri dönüş yapan öğrenciler ise hem arkadaşlarıyla bir araya gelecekler.

Tabi okula dönüş dönemi hem işimize yarayacak hem de derslerin stresini biraz da olsa azaltarak, motivasyonumuzu sağlayacak ürünler demek. Başarılı öğrencileri ödüllendirmek, onlara farklı motivasyonlar sağlamak ya da derslerimizde, konu anlatımlarında bize yardımcı olacak ürünler oldukça önemli. Çocuğunuza, kardeşinize, akrabalarınıza, en yakın arkadaşınıza ya da öğrenci olmasanız da bu dönemde sevdiklerinize çeşitli hediyeler alabilirsiniz.

İşte bu rehberimizde okul döneminde alınabilecek bazı hediyeleri derleyelim istedik. Teknolojik cihazlardan oyunlara kadar farklı ürünlere yer verdiğimiz listemiz, hediye konusunda sizlere de fikir verebilir. 1 Okula dönüyoruz, nelere ihtiyacımız var?

TP-Link Archer VR400

Hazır okullar yeni açılmışken, yaz tatilinin verdiği rahatlık ile hala video oyunlar ile vakit geçiriyor olabilirsiniz. Ancak kendinizi pek salmamanızı öneriyorum çünkü özellikle rekabete dayalı oyunlar, derslere ayırdığınız vakti sizden fazlasıyla çalacaktır. Buna rağmen hiçbir oyuncu günlük sorumluluklarını yerini getirse de, favori hobisi olan oyunlardan vazgeçemiyor. Her bir seferinde bizi farklı dünyalara götüren video oyunların rekabet tarafında ne kadar yetenekli olursanız olun, günün sonunda yeteneğinizi tam anlamıyla sergilemek için internet bağlantınızı yeterli seviyeye çekmek zorunda kalıyorsunuz.

Eğer hem VDSL, hem de ADS destekli bir ürün arıyorsanız, modem ürünleri konusunda tecrübeli firma TP-Link Archer VR400 çözümüyle fazlasıyla işinizi görecektir. Çift kanal desteğine sahip olan ürün, 5GHz kanalında 867Mpbs ve 2.4 GHz kanalında ise 300Mbps standartında çalışabiliyor. Mühendislik tarafında kullanılan en  yeni hız teknolojisini barındıran üründe, ADSL2+’tan beş kat daha hızlı bir internet bant genişliği elde edebiliyorsunuz. Ayrıca Archer VR400’ün, 100Mpbs’ye kadar VDSL genişbant özelliğine de sahip olduğunu belirtelim.

3G ve 3G modemler dahil USB üzerinden veri aktarımı yapan tüm cihazları Archer VR400’e bağlayabilirsiniz. Son olarak Archer VR400’ü evine veya ofis ortamına kaliteli bir kablosuz ağ sistemi kurmak için satın alabilirsiniz. Özellikle kablosuz bağlantı sırasında oyunlardan yaşanan anlık lag ve ping sıkıntılarını, Archer VR400 sayesinde mazide bırakacağınızdan emin olabilirsiniz. Archer VR400’ün sağladığı bağlantı kalitesi ve onun sağladığı az ping değerinden sonra Dota 2’de Rampage, LoL’de Pentakill veya CS:GO’da Ace yapmak hiç de zor değil. 2 Okula dönüyoruz, nelere ihtiyacımız var?

EPSON L386

Yazıcı deneyimi tarafında dünyanın lider markalarından biri olan ve özellikle ekonomi, baskı kalitesi ve sağlıklı mürekkep konusunda rakiplerinden ayrılan Epson markası, L386 modeli ile yazıcılar arasında farkını ortaya koyuyor. Özellikle öğrencilerin okul döneminin başlaması ve dolayısıyla sayısız ödev ile boğuşacak olmasında, en büyük yardımcılarından biri olacak olan Epson L386, kalitesi ile de ebeveynlerin yüzünü güldürecek bir yazıcı.

Ekonomide lider: Epson’un ünlü ekonomik yazıcılarına en büyük örneklerden biri olan L386 ile, satın alır almaz içerisinde gelen mürekkep ile tamı tamına 13.000 sayfa siyah beyaz, 6.500 sayfa ise renkli baskı yapabilirsiniz. Kısacası Epson L386’yı satın aldıktan sonra nerdeyse iki yıl boyunca mürekkep doldurmak zorunda değilsiniz. Satın alır almaz böylesine uzun bir kullanım ömrü sunması gerçekten takdire şayan olmuş.

Verimlilik: L386’nın özellikleri sadece mürekkep ömrü ile bitmiyor. Wi-Fi bağlanabilirliği sayesinde, akıllı telefonlar ve tabletler üzerinde de baskı yapmak mümkün, bu sayede bilgisayar başına geçmeden, tablet üzerinden yapılan ödevleri ve çalışmaları zahmetsizce bastırabiliyorsunuz. Bu pratiklik Epson L386’nın en güzel özelliklerinde biri.

Güvenilirlik: Epson’un orjinal mürekkepleri ve hedef odaklı entegre mürekkep tankı sayesinde, hiçbir sorun yaşatmayan L386, alıp uzun yıllar boyunca güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz bir ürün. Ayrıca ürünün 2 yıllık garanti süresi olduğunu da belirtelim.

Uzun lafın kısası Epson L386 modeli ile özellikle okul döneminde öğrencilerin tüm baskı ihtiyaçları maksimum kalite ve minimum maliyetle karşılanabiliyor. Kalitesi ve güvenliği ile ebeveynlerin gözünü arkada bırakmayacak olan L386, yazıcı arayışında olanların bakmadan geçmemesi gereken bir ürün. Kopyalama ve tarama işlevleri de ekstraları…

3 Okula dönüyoruz, nelere ihtiyacımız var?

TP-Link RE200

Büyük bir evde oturuyor veya büyük bir ofisiniz var ise kaliteli bir modemin arkasından güzel bir menzil genişleticiye ihtiyaç duymak zorunda kalıyorsunuz. Modemler konusunda yılların tecrübesini arkasına alan TP-Link, RE200 modeliyle sizin için oldukça iyi bir çözüm olacaktır. Yeni nesil 802.11 AC Wi – Fi standardını destekleyen RE200, sahip olduğu bu özelliği sayesinde çift frekansta hızlı veri iletme imkanı sunuyor.

Böylelikle 2.4 Ghz frekansına ihtiyaç duyan cihazlarınız ile 5 Ghz frekans tipinde çalışan cihazlarınızı bir arada kullanabilirsiniz.  2.4 Ghz frekansında 300 Mbps’e kadar ve 5 Ghz frekansında 433 Mbps hızına kadar yükselebilen RE200, toplamda 750 Mbps kablosuz bağlantı hızana kadar çıkabiliyor. Ülkemizin internet altyapısını göz önüne alırsak bu değerleri fazlasıyla kabul edebiliriz.

Tasarım konusunda da TP-Link’in hakkını yememek gerekli. Yapı itibari ile sadece modem menzilini genişletmeye yarayan RE200, sahip oldu sade ve çık tasarımı sayesinde evinizin en göz önünde bulunan kısmında bile göze kötü gözükmüyor. Ön tarafında bildirim LED’leri bulunanan bu kısmın hemen altında ufak bir WPS butonu yer almakta. Kullandığınız modem üzerinde yer alan WPS butonunun ardından RE200’ün üzerinde yer alan WPS butonuna bastıktan sonra, iki cihaz arasında anında iletişim kurma şansınız var.

Eğer sahip olduğunuz internet ağını genişletmek istiyor aileniz modemi odanıza taşımanıza izin vermiyorsa, TP-Link’in RE200 isimli menzil genişleticisi sayesinde evinizin her bir köşesinde oyun oynayabilirsiniz. 4 Okula dönüyoruz, nelere ihtiyacımız var?

EPSON EB-675W: Sınıflardaki eğitim kalitesini maksimize etmek için

Projektör konusunda dünyanın lider markalarından biri olan ve kalitesi ile müşterilerine sorunsuz bir deneyim yaşatan Epson, EB-675W modeli ile özellikle sınıflardaki projektör ihtiyacını gidermeyi hedefliyor. Özellikle okul sınıfları için tasarlanmış olan model, yakın mesafeden kaliteden ödün vermeyerek görüntüyü aktarıyor ve HD çözünürlüğü sayesinde en ince ayrıntıları bile öğrenci ve öğretmenlere sunarak eğitim kalitesinde fark yaratıyor.

Parlaklıkda sınır yok:Okul sınıfları gibi oldukça aydınlık ortamlarda, görüntüde kayıp yaşatmamak için 3.200 lümenlik yüksek parlaklık seviyesi, neredeyse pencerelerde perdeye ihtiyaç bırakmayacak nitelikte. Muadil ürünlere kıyasla 3 kata kadar daha parlak renk ve keskinlik sağlayan EB-675W modeli, kalitesi ile özellikle okullarda değerlendirilmesi gereken bir ürün. EB-675W, WXGA çözünürlük ve 3LCD teknolojisi ile bekletileri fazlasıyla karşılamayı başarıyor.

Görüntü kalitesinde iddialı: 14:000:1’lik kontrast oranı ile görüntü kalitesinde neredeyse sinema projeksiyonları ile yarışan EB-675W, 10.000 saate varan lamba ömrü ile ekonomik olarak da beklentileri fazlası ile karşılıyor. Sağlamlık konusunda da projektör dünyasının güvenilen markalarından olan Epson ile okul gibi ortamlarda dahi gözünüz arkada kalmıyor.

İşlevsel özellikler: Epson EB-675W sadece teknik anlamda değil, yazılımsal anlamda da okullardaki ihtiyaçları karşılayabilecek nitelikte. Bölünmüş ekran işlevselliği ile, kaliteden ödün vermeden iki farklı içeriği aynı anda yansıtabilen Epson EB-675W, farklı görselleri göstererek öğretmenlerin ve öğrencilerin işini kolaylaştırıyor. Ayrıca moderatör özelliği ile öğretmenlerin göstermek istedikleri içiği seçerek kontrolün onlarda olmasını sağlıyor.

Bağlanabilirlik: EB-675W modelindeki Epson’un özel iProjection uygulumasını akıllı telefonunuza kurarak, direkt olarak telefon ile bağlantıya geçip, içerisindeki içerikleri de ekrana yansıtabilirsiniz. Bu sayede öğretmenlerin yanında dizüstü bilgisayar taşımalarına bile gerek kalmıyor.

Belge Kamerası Desteği: Epson’un özel belge kamerası sayesinde, belgeleri, fotoğrafları ve üç boyutlu nesneleri tüm sınıfın rahatça görebileceği şekilde en ince detayına kadar gösterme şansınız da mevcut. Bu sayede öğrenciler hiçbir detayı kaçırmıyor.

Kısacası Epson EB-675W, özellikle okul ortamlarında Ultra Kısa Mesafe gösterim şansı ve güvenilirliği ile tercih edilesi bir ürün olmayı başarıyor. Eğer okulunuzda veya sınıfınızda bir projektör arayışı içerisindeyseniz, Epson EB-675W, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kadar kaliteli bir ürünü.

*Epson iProjection uygulamasının aktif olması için ELPAP10 LAN Wireless aparatı gereklidir. Bu ürün opsiyonel olarak sunulmaktadır.

5 Okula dönüyoruz, nelere ihtiyacımız var?

Playstation 4 Pro

Teknolojinin her geçen gün geliştiği bir gerçek. Yeni çıkan telefonlar, televizyonlar ve ev aletlerinin arasına her gün yenileri ekleniyor. Oyun sektörü de aynı teknoloji sektöründe olduğu gibi, özellikle son yıllarda büyük bir yükselişte. Çıkan yeni oyunlar ve gelişen grafikler ile birlikte oyuncular için daha iyi bir sistem gerekebiliyor. Ayrıca 4K televizyonların çıkışı ile birlikte, oyunlara 4K desteği geldiği için ve bu oyunlardan iyi performans almak için yeni konsollar da gerekmekte.

İşte Sony’nin an itibari ile dünyadaki en güçlü oyun konsolu olan PlayStation 4 Pro, muhteşem performansı ile oyun oynamanın en zevkli halini oyunculara sunuyor. 4K ve HDR desteği ile birlikte gözlerimize adeta bayram ettiren PS4 Pro, ayrıca güzel bir okula başlama hediyesi de olabilir.

PlayStation 4’ün performans açısından daha başarılı bir versiyonu olan PlayStation 4 Pro, gösterdiği bu performans ile gerçekten göz dolduruyor. 4K oyunları çalıştıracak bir PC toplamak için binlerce TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Ancak, zaten bir 4K televizyon sahibiyseniz çok uygun bir fiyata PlayStation 4 Pro sahibi olabilir ve son çıkan oyunların keyfine peformans derdiniz olmadan bakabilirsiniz.

PlayStation 4 Pro’nun donanımsal özelliklerden bahsetmek gerekirse: içerisinde 4.2 treflop’luk bir GPU’ya sahip. PlayStation 4’ün içerisinde 1.8’lik bir GPU olduğunu göze önünde bulundurursak, 4.2 çok yüksek bir rakam. Önceki versiyonundan neredeyse iki kat daha güçlü bir işlemciye sahip olan PlayStation 4 Pro, doğal olarak hem görsel hem de performans açısından yüzünüzü güldürecektir. PS4 Pro ile uzun bir süre, yeni konsol alma derdi olmadan oynayabilirsiniz.

Özellikle okulların açılmasından sonra, derslerin ve ödevlerin verdiği stresi atmanın en güzel yollarından biri olan oyun oynamak için birebir olan PlayStation 4 Pro, gençleri okula ve derslere motive etmek için de güzel bir hediye.

6 Okula dönüyoruz, nelere ihtiyacımız var?

HP OMEN 15″

Günümüzde insanların sürekli aktif olmasına dayalı olarak, taşıması daha rahat olan dizüstü bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlara göre daha çok tercih ediliyor. Özellikle şehir dışında okuyan öğrencilerin tercih ettiği dizüstü bilgisayarlar, her geçen gün daha da güçleniyor. Yeni çıkan donanımlara sahip dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ile yarışır duruma gelmiş vaziyette. İçerisindeki donanım ile göz dolduran dizüstü bilgisayarlardan biri olan HP OMEN 15-ce004nt de bunlardan biri. Sadece oyunlarda sergilediği yüksek performans ile değil, Öğrencilerin kullandığı programlarda da iyi bir performans sergilemekte.

İçerisinde işlemci olarak Intel Core i7-7700HQ bulunduran cihaz, 4 çekirdek ve 8 izlekten oluşarak masaüstü işlemci performansına rahatça ulaşabiliyor. Bunun yanı sıra ekran kartı olarak NVIDIA GeForce GTX 1060 kullanan bilgisayar 6GB GDDR5’e sahip. NVDIA G-SYNC teknolojisine sahip olduğu için de oyunlarda daha iyi bir performans alabilirsiniz. GTX 1060 ve 7700HQ bir araya geldiği zaman, isterseniz oyun oynayın, isterseniz render alın istediğiniz işlemi çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İçerisinde 1 TB HDD ve 256 GB bellek bulunduran HP OMEN 15, çalışmanız için ise büyük bir alan ayırıyor. Barındırdığı Lityum iyon pil sayesinde, 11 saat 30 dakikaya kadar dayanan pil ömrü sağlayarak gün boyunca şarj derdi olmadan rahatça kullanabilirsiniz. İnce ve şık bir tasarıma sahip olan cihaz, am olarak 2,62 kg’lık bir ağırlığa sahip. Bu sayede yanınızda kolayca taşıyabilirsiniz.

Şehir dışında okuyan öğrenciler için ya da sürekli yanında dizüstü bilgisayar taşıması gerekenler için iyi bir tercih olan HP OMEN 15 tam bir performans canavarı.

7 Okula dönüyoruz, nelere ihtiyacımız var?

AOC AGON AG241QX 

Bilgisayarınızda bulunan donanım ne kadar iyi olursa olsun iyi bir monitöre sahip değilseniz alacağınız performans tam anlamıyla yeterli olmayacaktır. İşte bu noktada hem ödevlerinizde, hem medya dosyalarında hem de oyunlarda iyi bir performans duyacağınız bir monitöre ihtiyaç duyacaksınızdır. Bu noktada AOC’nin oyunculara hitap eden serisi AGON ön plana çıkıyor ve AG241QX modeli ile rehberimize giriyor.

23.8 inç boyutuna sahip olması ile derslerinizin yanı sıra oyunlarda da iyi bir görüntüye ulaşacağınız AOC 241QX, şık tasarımı, V şeklindeki ayağı ile az yer kaplaması, kulaklık askısı ve üzerinde bulunan giriş çıkış üniteleri ile öne çıkıyor. DVI, 1 adet Display Port, USB, MHL, 2 adet HDMI, bir adet D Sub ve toplam 4 adet USB giriş çıkışının yanı sıra büyük kulaklıklar için tasarlanan askısı, masanızda notlarınız ve defterleriniz için daha fazla yer açmanıza olanak sağlıyor.

1 ms’lik tepki süresi ve 144 HZ’lik tazeleme hızı ile oyunların yanı sıra yapacağınız her işlemde yağ gibi akan monitör ayrıca 2K yani 2560×1440 çözünürlüğüne sahip. AOC AGON AG241QX ayrıca 16.7 milyon rengi yansıtması ve başarılı konstrast değerleriyle de dikkat çekiyor.

Kaynak: istemci.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GanoBet | Bahis siteleri | hd film izle | deneme bonusu veren siteler | deneme bonusu veren siteler | Betine | Betist | Ayetel Kürsi