Muayene Masası

Muayene Masası

Sağlık ocaklarında, tıp merkezlerinde, sağlık kuruluşlarında, hastanelerde kullanılan masalardır. Muayene masası sağlık kuruluşlarında hastaların tedavi edilmesi, teşhislerinin konması ve daha sonraki zamanlarda kontrollerinin sağlanması için sağlık personeli tarafından kullanılan masalara denilmektedir. Bu basalar sağlık sektörü dışında her hangi bir yerde kullanımı bulunmamaktadır.

Bu Masaları Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Muayene masası alınırken dizaynının ne şekilde yapıldığını iyi kontrol ederek uygun olan masanın alınması gerekir. Bu masaların vücuda her hangi bin zararı olmayan malzemelerden yapılmış olması alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Bunun dışında bu masaların yüksekliğinin ayarlanabilir olması kullanım açasından son derece mühimdir. Masa özellikleri bakımından hastaların ihtiyacına cevap verebilir düzeyde olmalıdır. Masalarda bulunan hareketi sağlayan motor kuvvetinin oldukça kuvvetli olması bu masalar için önemli olan diğer bir husustur. Bu masaları oluşturan malzemelerin dayanıklı olması uzun süre kullanım açısından oldukça önemlidir.

Muayene Masası Çeşitleri Nelerdir?

Muayene masası birçok farklı çeşitten oluşmaktadır. Bunları kısaca özetleyecek olursak;

Elektrik ile çalışan masalar, çocuk masaları, sabit ayaklı masalar, jinekolog masaları, katlanır özellikteki masalar, veteriner masaları, ameliyat için kullanılan masalar ve ahşap olarak tasarlanmış muayene masaları bulunmaktadır. Bu masaların fiyatları birbirinden oldukça farkklıdır. Bu masaların her birinin işlevi, malzemeleri ve fiziki görünüşleri birbirinden oldukça farklı olması sebebi ile fiyatları da birbiri ile bağlantılı değildir.

Bir cevap yazın