Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu

Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar günümüzde olsa da öncelikle belirtmek gerekir ki bankalar, özellikle ev hanımlarına “belirli dönemler ve kampanyalar dışında” sabit bir kredi formülü sunmuyor. Bir ev hanımının kredi alabilmesi için öncelikle “iyi” olarak adlandırılan kredi notunun en az 1.000 ve üzeri olması gerekir. Hiçbir bankanın kredi notu sıfır veya kredi notu düşük değildir. Bankalar ticari işletme oldukları için borçlarının zamanında ödenmesini isterler ve bu nedenle kredi başvurusunda bulunan kişinin sicilini ve geçmiş ödemelerini araştırırlar.

Günümüzde gelir belgesi olmayan ve çalışmayan ev hanımlarına kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalar kredi karşılığında kefil veya teminat isteyebilir. Ayrıca devletten alınan sabit yardımlar veya emekli maaşları da “gelir” olarak adlandırılabilir ve bu tür bir geliriniz varsa bankaya sunarak krediyi onaylatabilirsiniz. Mevduat geliri, kira geliri gibi ek gelirleriniz olsa bile, kredi başvurusu yaparken belgelerle birlikte bankaya ibraz ederek kredi başvurunuzun onaylanma şansını artırabilirsiniz.

Ayrıca sürekli kredi kartı kullandığınız bir bankadan kredi başvurusu yapıyorsanız, kredinin onaylanma olasılığı; Daha önce bankacılık ürünleri kullanmamış bir banka ile yapacağınız kredi başvurunuzun onaylanma olasılığı daha yüksektir. Ayrıca, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu basın açıklaması kapsamında ev hanımlarına kullandırılabilecek kredi kartı limiti 2.000 TL ile sınırlandırılmıştır.

Hangi Bankalar Kredi Veriyor

Bankaların direkt ev hanımlarına özel kredi kartı ürünleri bulunmamaktadır. Yani normal kredi kartı başvurusu sonrasında banka başvuruyu olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirip sonuçlandırırken, ev hanımlarına özel kredi kartı olmamasına rağmen bazı bankalar internet aramaları, reklamları, kampanyaları ve kredi kartı ürünleri ile farkını ortaya koymaktadır.

Ev hanımlarına faizsiz kredi veren birçok farklı banka bulunmaktadır ve faizsiz bankalar ile kamu bankaları arasında kalan bu bankalara giderek ihtiyaç kredisi, kredili emlak veya onaylı taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Bu bankaların güncel kredi (finansman) kampanyalarını resmi sitelerinden inceleyebilir ve hemen faizsiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İşte ev hanımlarına faizsiz kredi veren bankaların listesi:

  • Albaraka Türk
  • Türkiye Finans
  • Kuveyt Türk
  • Ziraat Katılım
  • Vakıf Katılım
  • Emlak Katılım

Daha fazla bilgiye ulaşmak için https://www.finanskredisi.com/ sitesini tıklayın.

Bir cevap yazın