Atp Heyecanı Devam Ediyor

ATP Heyecanı Devam Ediyor

Tenis, yüzyıllardır dünyayı büyüleyen bir spordur. Her yıl milyonlarca insan tarafından oynanır ve televizyon programlarının, filmlerin ve edebiyatın sıkça konusu olur. Esasen tenis, sizi koltuğunuzun kenarında tutan ve mümkün olduğunca uzun süre oynamaya devam etmeniz için size ilham veren bir spordur. ATP heyecanından son günlerde Novak Djokavic ATP Astana’da şampiyonluğa uzandı. Piabet

Tenis oyuncuları 40’lı ve 50’li yaşlarına kadar iyi bir şekilde rekabet etmeye devam ediyor. Spor hem fiziksel hem de zihinsel güç gerektirdiği için son derece zorludur. Teniste başarınız, büyük ölçüde ilk müsabakanız sırasındaki yaşınıza bağlıdır. Ancak, 18 yaşından küçük oyuncuların yarışabileceği çok sayıda yaş kısıtlaması olan müsabakalar vardır. Engelli oyuncular ve zihinsel engelliler için de müsabakalar vardır. Daha büyük yaşlarda bile tenis oynamak için heyecan verici bir spor olmaya devam eder.

Tarihiyle ve Serüveniyle Büyülüyor!

Tenis maçları, futbol veya basketbol gibi diğer sporlara kıyasla genellikle kısadır. Standart bir oyun yaklaşık üç saat sürer ve tek bir setten oluşur. Bir maçta ayrıca toplamda en fazla altı set bulunur; Oyun devam ettikçe set sayısı azalır. Oyun, bir oyuncu arka arkaya iki oyunu en az iki sayı farkla kazandığında veya bir oyuncu altı oyuna ulaştığında ve maç varsayılan olarak sona erdiğinde sona erer. Spor son derece hızlı tempolu olsa da, oyuncular güçlerini lehlerine kullandıkları için çok stratejiktir.

Tenis tarihi, Orta Çağ Fransa’sına kadar bin yıldan fazladır ve Avrupa’nın kortları daha sonra ‘çim kortları’ olarak bilinir hale geldi. 19. yüzyılda, günümüzün modern tenis setlerinin yolunu açan raketler icat edildi. Bugün dünya çapında çok sayıda rekabetçi lig var ve tenis katılımcılarına haftalık veya aylık olarak rekabet etmek için birçok fırsat sunuyor. Birçok popüler spor şahsiyeti veya ünlüsü, kariyerlerine Davis Cup veya Fed Cup gibi tenis liglerinde başlar. Gelecek vadeden sporcuların profesyonel tenis oynama hayallerinin peşinden koşarken deneyim kazanmaları için mükemmel bir yoldur.

Bir cevap yazın